Polonya Konsolosluğu Ankara

Polonya Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Vize başvurusu yaparken kişilerin kalmak istedikleri süreye göre başvuru yapmaları gereken vize türünde değişim olacaktır. Örneğin 90 günden az kalacak olan kişilerin C türü vizeye başvurmaları gerekir. Tüm bu başvuru adımlarını Atatürk Bulvarı 241 06650 Kavaklı dere adresi üzerinden tamamlama hakkınız vardır. Polonya Konsolosluğu sadece vize işlemlerinde değil aynı zamanda Polonya vatandaşlarının evlilikten ölüme kadar birçok farklı nüfus işlemlerine dair bildirim yapmasında da ana kaynak olarak kullanılmaktadır.

Polonya Konsolosluğu İstanbul

Polonya Konsolosluğu İstanbul temsilciliği aracılığı ile de vize başvuruları tamamlanabilir. Vize başvuruları yapılırken kişilerin gitmeleri gereken ana adres GIZ 2000 PLAZA, Ayazağa Köyü Yolu Numara 7, Kat 5, 34 398 Maslak olarak tanımlanmıştır. Bu adrese başvurmadan hemen öncesinde müsaitlik durumu hakkında bilgi almanız gerekir. Ayrıca bazı başvuru ve belge talep adımlarının online olarak gerçekleştirilmesine de imkan verilmektedir. Pandemi sebebi ile dijital başvuru adımlarının artık daha kapsamlı bir sistem üzerinden hizmet verdiği de görülmektedir.

Polonya Konsolosluğu İletişim

Polonya Konsolosluğu iletişim adımlarını aktif telefon numaraları olan +90-312-4572000 ve +90-212-2906631 üzerinden tamamlayabilirsiniz. Bu numaralar sizin yetkili birimlere yönlendirilmeniz için fırsat sunacaktır. Mesai saatleri dışında iletişim kurmak isterseniz [email protected] mail adresini kullanmanız gerekmektedir. Bu mail adresine gönderilen iletilere en kısa sürede yanıt verilmesi için uygun bilgilendirme sistemi geliştirilmiştir. Polonya Konsolosluğu resmi sayfasının duyurular kısmını da yakından analiz etmeniz gerekir.

Polonya Konsolosluğu Randevu

Polonya Konsolosluğu randevu alma adımlarında kişilerin özellikle iletişim numaralarını kullanması istenmektedir. Bu iletişim numaralarının yanı sıra dijital randevu sistemi üzerinden de bilgi almanıza imkan tanınır. Randevu aldığınız gün ve saatte değişim yapmak isterseniz anında temsilciler ile iletişime geçerek talepte bulunabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz işleme bağlı olarak hangi evrakları derlemeniz gerektiği konusunda da tüm bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu şekilde işlem akışının hız kazanması mümkün olacaktır. Randevu almadan gelen kişilerin işlemlerinin büyük bir olasılık ile ret yanıtı alacağı da hatırlanmalıdır. Polonya konsolosluğu dijital randevu sistemi aktiftir.

Menü
Acil Vize