Polonya Oturum İzni Başvurusu

Polonya oturum izni başvurusu yaparken kalış amacınızı açıkça beyan etmeniz gerekir. Oturum izni talep etme sebebinize göre doldurmanız gereken formda değişecektir. Formun eksiksiz doldurulması gerekir. İlk başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda Polonya oturum izni başvurularınızı yinelerken profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekir. Firmamız ile iletişime geçerek hizmet koşullarına dair tük detaylara hakim olabilirsiniz.

Polonya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Polonya oturma izni kaç günde çıkar; başvuru adımlarını gerçekleştirirken kişilerin sorunsuz şekilde prosedürleri yerine getirebilmesi için uzman bir kadro oluşturduk. Başvuruların tamamlanmasının hemen sonrasında en geç 30 gün içerisinde başvurunun ne yönde tamamlandığına dair bilgilendirme sunulacaktır. pandemi sebebi ile başvuruların büyük bir kısmının online olarak tamamlanacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir. Harç yatırma aşamasının sonrasında alınan makbuzun da eklenmesi gerekmektedir. Başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda yatırmış olduğunuz tutarın iadesi söz konusu değildir.

Polonya Süresiz Oturum İzni Şartları

Polonya süresiz oturum izni şartları arasında kalış amacınızın net şekilde beyan edilmesi başı çekmektedir. Örneğin turist olarak ülkeye giren birinin kaçak şekilde çalışması ülkeden sınır dışı edilmesi için yeterli biri sebep olarak görülür. Seyahat sigortası ve sağlık sigortası konusunda gerekli olan tüm denetimler eksiksiz yapılmaktadır.

Polonya oturum izni başvurusunun yapılma aşamasında onay almanızın sonrasında süre dolarsa yenileme için ayrıca başvuruda bulunmanız gerekir. Bu konuda yerel resmi kurumlardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca oturum izni alırken vermiş olduğunuz ikamet adresinde bir değişiklik olursa bunu da Polonya resmi makamlarına bildirmeniz gerekmektedir.

Polonya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Polonya oturum izni gerekli evraklar incelemeye alınırken pasaportun geçerlilik tarihi ve yıpranmışlık durumuna dikkat edilmelidir. Elinizdeki pasaportun yıpranmamış olması ve en az 2 sene kadar geçerliliğini devam ettirmesi lazımdır. Bunun yanı sıra kimlik kartınızın, nüfus kayıt örneği, evliyseniz evlilik cüzdanı ve 2 adet de biyometrik fotoğrafınızı sunmanız gerekmektedir. Belgelerde bir eksikli ya da yanlış yönlendirme olması başvurunun olumsuz sonuçlanması için yeterli bir gerekçedir. Tüm püf noktaları bu aşamada tarafınıza bildirilecektir.

Menü
Acil Vize